ÚSPĚŠNĚ NA GERMAN OPEN

Po úspěšném startu na Slovenian Open minulý týden měla na programu reprezentace ČR účast na otevřeném mistrovství Německa German Open, které se konalo 2.-3.3.2002 v Dortmundu. Ze Školy Tong-il reprezentovali ČR Jaroslava Kubešová, Žaneta Geberová, Kristýna Rybová, Lukáš Vaněk a Rostislav Kaňka. Chyběly tentokrát Šárka Kaňková a Hana Hanousková. Soutěžilo se v technických sestavách a sportovním boji. V sobotu 2.3. byla na programu soutěž juniorů. Dopoledne začaly kategorie technických sestav. Až do semifinále se v dobře obsazené kategorii probojovala Kristýna Rybová a obsadila bronzový post poté, co nestačila na svou českou soupeřku z Mostu. Závody pokračovaly soutěží ve sportovním boji, obě juniorské reprezentantky z Tong-ilu, Kristýna i Jarka, na svém teprve druhém zahraničním startu podaly slušný výkon a zaslouženě se probojovaly až do finále. V kategorii do 53 kg zvítězila Kristýna i v nelehkém finálovém boji a získala zlato, v kategorii do 60 kg obsadila Jarka velice pěkné 2. místo. V neděli probíhala soutěž seniorů a soutěž seniorských družstev. V technických sestavách v silně obsazené kat. I. Dan byl Lukáš Vaněk vyřazen domácím reprezentantem, budoucím vítězem kategorie, ještě před medailovou pozicí. Rostislav Kaňka ve své kategorii IV. Dan zvítězil. Ve sportovním boji se na cestě k finálovému duelu nenechal zastavit Lukáš Vaněk, který v boji o zlato svedl velice vyrovnanou bitvu, avšak rozhodčí rozhodli ve prospěch domácího sportovce. Stejně jako před týdnem v Mariboru si Lukáš odvezl cenné stříbro. Z Dortmundu se národní tým vrátil v pondělí dopoledne a někteří reprezentanti odjíždějí hned ve středu do polska na prestižní turnaj vybraných států, kde se utkají s polskými, švédskými a ukrajinskými kolegy. Z Tong-ilu byl nominován Lukáš Vaněk a Hana Hanousková. Náročná příprava státní reprezentace pro ME potom pokračuje pětidenním soustředěním v Třeboni 15.-19.3.2002.