Soustředění 2016 – tak jak to bylo…

Den první

První sobotní den byl, jako vždy, takový „rozkoukávací“. V 8:30 ráno jsme se všichni sešli na Dlouhé louce, odkud jsme společně vyrazili směrem Sezimovo Ústí. Zde nás čekala nově zrekonstruovaná budova, kterou většina taekwondistů nemohla ani poznat… To byla ta dobrá zpráva a jak to tak bývá, čekala na nás i ta špatná – tentokráte nebyly žádné pokoje ve čtvrtém patře, takže nožičky letos neposílíme jak bychom samozřejmě všichni hrozně chtěli 🙁

Po ubytování následovala krátká organizační schůzka a hned na to oběd. Po něm jsme ještě měli ještě dost času na vybalení zbytku věcí a odpočinek před prvním tréninkem. Jelikož bylo krásné počasí, sešli jsme se před ubytovnou, venku na dlažbě, kde jsme zahájili naše soustředění prvním společným tréninkem. Procvičili jsme některé základní techniky, zopakovali sebeobranu, nacvičili jsme údery do lap a starší pásky hned první den i na wyriokové destičky. Tím se naplnila základní tréninková doba a mladší pásky mohly odejít. Černé pásky si naopak ještě chvíli přidaly a procvičily si Kwang-Gae techniky, přechody a kombinace s detailním teoretickým doprovodem.

Zbytek dne až do večerky jsme si mohli strávit jak se nám zachtělo, s výjimkou lehkého večerního kondičního tréninku, kde jsme si do začátku nadcházejícího týdne rozehřáli všechny svaly.

Den druhý

Druhý den byl provázen velmi proměnlivým počasím – chvíli svítilo sluníčko, pak se zase setmělo a spadlo pár kapek… Nic naplat, i v takových dnech se musí trénovat a tak se začalo už dopoledne. Trénink byl zaměřen na zdokonalení základních technik připomenutím těch největších a nejčastějších chyb, dále na yob chagi a také na některé techniky ve výskoku pro více cílů (soupeřů).
Odpolední klid tentokráte vzal za své, někteří zvládli během pár hodin odehrát i celý fotbalový turnaj, někteří odehráli první zápasy ve stolním tenise… Všichni se opět sešli na odpoledním venkovním tréninku, kde se pokračovalo v základních technikách, v tulech, v opakování teorie i v silovém přerážení.
Večer byl den završen posilovacím tréninkem a sprinty, po kterých zcela určitě budou pěkně „pálit stehna“…

Den třetí

Narozdíl od předchozích dnů, ten třetí byl provázen krásným počasím, které nám odpoledne dovolilo opět trénovat venku, ale o tom až později.

Den samozřejmě začal rozcvičkou, která sice nebyla nijak fyzicky náročná, ale bolavé svaly trošičku podráždila. Následovala snídaně, chvilka volna na kávu a pak přišel dopolední trénink. Jeho obsahem byla odrazová cvičení, polovolné a nácviky pro volné matsogi, speciální techniky a kopy ve výskoku obecně.

Odpolední hodiny pak vyplnil oběd, odpočinek, příprava basketbalového turnaje a samozřejmě i společný trénink, kde jsme se věnovali sprintům, procvičení Won-Hyo a Dosan technik, sambo matsogi, kopům a mnoho dalšího. Třetí den už se na nás malinko začal podepisovat…

Večer byl třetí den završen už poněkud „ostřejším“ kondičkem a krásným, 5-ti minutovým protahováním ramen 🙂

Den čtvrtý, pátý a šestý

Několik věcí měly tyto dny společné. Od téměř stejného dopoledního rozvrhu, přes dobrou tréninkovou návaznost až po krásné počasí. Ve středu a čtvrtek se teploty dokonce vyšplhaly až ke krásným 25°C. Co však společné tyto dny neměly byl program odpolední.

Zatímco v úterý  se konal další společný trénink, kde se procvičovaly techniky a tul pro šesté/páté/čtvrté kupy a také potřebné věci ke zkouškám, ve středu bylo volné odpoledne. Každý ho využil po svém – výlet do táborských katakomb, procházka na nedaleký Kozí hrádek, volejbal, basketbal, ping-pongový turnaj, návštěvy rodičů a spaní…

Čtvrteční odpoledne pak bylo naplněno technikami pro třetí/druhé/první kupy a finální opravou drobných chybiček objevených u přezkoušení. Večerním programem pak je „atletický ovál“ a kondiční trénink. Tím se letošní soustředění překlopilo do posledních pár dnů a tak je potřeba nasbírat poslední zbytky sil. Jak nám to půjde – to se uvidí…

Den sedmý

Předposlední den našeho soustředění. Předposlední odpoledne a dopoledne plné tréninků a her. Dnes se museli totiž dohrát všechny turnaje a to se také povedlo, až na turnaj ve stolním tenise. Celý den od ranní rozcvičky až do večera svítilo a hřálo sluníčko, takže už i dopolední trénink byl pěkně „zpocený“. Tento trénink si vzal na starost Zdeněk Rubeš (IV.Dan), který ho cílil zejména na sebeobranu se zaměřením na teorii asertivního boje, páky zápěstí a také na obranu proti rozběhlému soupeři. Tato tréninková náplň se velmi zalíbila a trénink utekl jako voda.

Stejně tak utekl i zbytek dne, ne však pro některé členy naší školy, kteří v odpoledních hodinách skládali zkoušky na technický stupeň kup. K vidění byly jak zkoušky na 9.kup (bílo-žlutý pásek), tak i zkouška na 2.kup (červený pásek). Výkony předvedené u zkoušek byly opravdu dobré a tak bychom touto cestou ještě jednou chtěli poděkovat všem zúčastněným a pogratulovat všem „povýšeným“. Za odměnu jsme se všichni sešli na odpolední posilovací trénink, na kterém padl i rekord soustředění v posilování ramen. Z původních 9 minut jsme se posunuli na 9 a půl výdrže!

Proč odpolední a ne večerní trénink? Večer v 8 hodin bylo závěrečné hodnocení soustředění s malým občerstvením, vyhlásili se vítězové fotbalového, basketbalového a volejbalového turnaje, rozdali se účastnické diplomy a také se předal menší dárek našemu sahyun Rostislavu Kaňkovi (VII.Dan) k jeho narozeninám. Ještě jednou gratulujeme!

Den poslední

Druhý sobotní den a také ten závěrečný byl už trochu smutnější… Bez rozcvičky a jen jeden trénink, jehož náplní byl wyriok, základní techniky a tul pro první/druhé kupy a matsogi proti více soupeřům. Pak už zbývalo jen se sbalit, dojít na oběd, na výpečky s noky a špenátem, předat pokoje a odjet. Někteří z nás odjížděli už v pátek, někteří hned po tréninku a někteří se vrátili autobusem, tak jak bylo psáno…