2. celorepublikové setkání STM 2012 v Brně

Sobota 13.10. V sobotu ráno jsme nasedli do auta a společně jsme z Třeboně vyjeli směr Brno. Po dlouhém hladovění v autě jsme udělali zastávku u Brna v mekáči. Samozřejmě ti, kteří drželi do váhovky si nic nedali a jejich milí kamarádi jim dělali chutě 😀 . Když jsme se posilnili, pokračovali jsme v cestě až do sportovní haly. Tam jsme se zvážili a KONEČNĚ jsme se pořádně najedli. Od 14:30 nás čekal společný program všech STM středisek s hrami na vědomost, spolupráci a pohyb pod vedením trenérů a jejich asistentů z různých středisek. Při programu jsme se rozdělili do různých skupin např. bojové sporty, korejský mistři, kopy, jména vedoucích škol..). Po delším hledání se skupiny daly dohromady. Pak začaly různé hry, myslím si že hlavně na spolupráci. První hra byla o tom, že každá skupina proti ostatním skupinám měla brát pásky, které jsme měli pověšené jako ocásky. Dále pak byla hra na vědomosti, každý z nás prolezl pod nohama všech z týmu a co nejrychleji běžel k našemu coachovi, aby mu řekl otázku, když odpověděl špatně klikoval a běžel zpět. Nakonec byla soutěž ve skládání doboku podle encyklopedie. Kromě zábavy byla připravená přednáška o strečinku pro trenéry, asistenty a členy STM s vyšším technickým stupněm. Pro mladší byla však připravená přednáška s mezinárodním instruktorem, vedoucího školy Velešín a aktuálním veteránským mistrem světa 2012 z Estonska v tulech a matsogi Milanem Prokešem (5. dan). Milan nám vykládal svoji do ,,cestu“ taekwondem. Vyprávěl nám své začátky a zakončil to velmi poučným příběhem, ze kterého si snad každý něco vzal.    Neděle 14.10. V neděli ráno jsme se posilnili snídaní. Nálada byla celkem veselá, hlavně když se vyprávěly historky co kdo dělal ze spaní.Po snídani jsme nasedali do aut a jeli jsme do haly. V hale jsme se převlékli a čekali, až to začne. Po nástupu jsme se tak nějak všichni začali rozhýbávat. Přišly na řadu individual tul a dále pak i tým tul ve kterém si naši junioři ,,vytulili“ třetí místo, stejně tak tým wirok. Juniorky si vybojovaly druhé místo ve wiroku a v tukgi. Celkově vítězným střediskem se stala Praha II, JČ skončily se 17 startujícími na 5. místě.    Mirka  Výsledky jihočeských závodníků sepsal Honza Pavlík, 1. kup:  Betuštiaková Ema (Won-Hyo) Matsogi Žákyně – 44 kg 1.místo Kliment Jiří (Tong-il) Tul Žáci 4. – 3.kup 2.místo Ouška Petr (Won-Hyo) Matsogi Žáci – 50 kg 2.místo Škopková Veronika (Tong-il) Matsogi Juniorky – 70 kg 2.místo Panský Martin (Won-Hyo) Matsogi junioři + 75 kg 2.místo Sluka Dominik (Velešín) Tukgi Žáci   2.místo Team Dívky Tukgi Družstva Dívky   2.místo Team Dívky Wiryok Družstva Dívky   2.místo Betuštiaková Ema (Won-Hyo) Tul Žákyně 2.kup + 3.místo Hůda Jan (Velešín) Tul Žáci 2. – 1.kup 3.místo Sluka Dominik (Velešín) Tul Žáci I.Dan + 3.místo Škopková Veronika (Tong-il) Tul Juniorky 2. – 1.kup 3.místo Španingerová Zuzana (Velešín) Tul Juniorky I.Dan + 3.místo Frič Lukáš (Tong-il) Tul Junioři 6. – 5.kup 3.místo Team Chlapci Tul Družstva Chlapci   3.místo Sluka Dominik (Velešín) Matsogi Žáci – 38 kg 3.místo Sedlák Tadeáš (Won-Hyo) Matsogi Žáci – 38 kg 3.místo Schacherlová Petra (Tong-il) Matsogi Juniorky – 58 kg 3.místo Maříková Miroslava (Tong-il) Matsogi Juniorky – 64 kg 3.místo Korbel Martin (Won-Hyo) Matsogi Junioři + 75 kg 3.místo Team Chlapci Matsogi Družstva Chlapci   3.místo Panský Martin (Won-Hyo) Wiryok Junioři   3.místo Team Chlapci Wiryok Družstva Chlapci   3.místo